головнановинипошукредакціяконтакти
     Рік: 2010   Число: #3(36)
пошук по сайту
Коротя-Ковальська Валентина - Красний ювілей Василя Нечепи

Українська земля завжди була багата співцями, бандуристами, кобзарями, які несли у світи нашу співочу духовність і моральний закон. Вони були творцями, хранителями і передавачами народної творчості: історичних пісень, дум, релігійних піснеспівів, а також казок та переказів, супроводжуваних грою на кобзі, лірі або бандурі. Нині мало хто знає, що кобзарям не годиться аплодувати, а тільки дякувати і давати пожертву. Вони – не артисти, а вчителі, що утверджують дух українського народу й основи християнської моралі в суспільстві та побуті.

читати далі »

Панченко Ольга - Про людину говорять її добрі справи

До дня народження Валентини Кирилівни Борисенко

читати далі »

Касян Людмила - Володимир Винниченко – ренесансна особистість на тлі епохи (до 130-річчя з дня народження)

Стаття присвячена життю і творчості відомого українського митця та політичного діяча В. К. Винниченка. Окреслено його здобутки у сфері політики, літератури та образотворчого мистецтва. Коротко охарактеризовано художні та філософські праці. Розглянуто внесок митця у розвиток українського театру.

Ключові слова: Володимир Винниченко, письменник, політик, художник, живопис, еміграція, театр, роман, драматургія, Директорія, Центральна Рада, щоденник.

Владимир Винниченко – ренессансная личность на фоне епохи

Статья посвящена жизни и творчеству известного украинского художника, писателя и политического деятеля В. К. Винниченко. Определён его вклад в сферу политики, литературы, изобразительного искусства. Кратко охарактеризованы художественные и философские работы. Рассмотрена роль В.Винниченко в развитии украинского театра.

Ключевые слова: Владимир Винниченко, писатель, политик, художник, живопись, эмиграция, театр, роман, драматургия, Директория, Центральная Рада, дневник.

Volodymyr Vynnychenko personality of the Renaissance on the epoch background

The article is devoted to life and activity of the famous Ukrainian artist, writer and political figure Volodymyr Vynnychenko. His contribution into sphere of politics, literature and imitative arts is defined. The author briefly describes artistic and philosophical works of Volodymyr Vynnychenko and reviews his role in development of Ukrainian theater.

Key words: Volodymyr Vynnychenko, writer, politician, artist, pictorial art, emigration, theater, novel, dramatic art, Directory, Central Rada, diary.

читати далі »

Руденко Наталія - Отець Іван із Перевального

За селом Перевальним, далеко від шумних доріг, розташована маленька церква, що неначе заховалась у кримському передгір’ї. Побілена, проста і скромна вона не має золотих кіотів, розписів і прикрас, але прихожани вважають, що у ній перебуває благодать Божа.

читати далі »

Кононенко Петро - Українознавство – історична категорія у контексті світового значення

Інтерв’ю з професором Миколою Зимомрею

читати далі »

Стальний Володимир - Про творчість поета, фотохудожника, дизайнера Миколи Микитовича Пивовара

з нагоди 70-літнього ювілею та виходу в світ нової книги поезії «Кохаючи, люблю»

читати далі »

Архів
Новини
Увага! Щоби дізнатися, які статті з'являться наступного тижня, натисни тут.
Опитування
Як Ви оцінюєте наш сайт?LiveInternet