головнановинипошукредакціяконтакти
     Рік: 2012   Число: #2(43)
пошук по сайту
Коротя-Ковальська Валентина - Презентація третьої частини трилогії «Українки в історії. ХХ–ХХІ ст.»

У середині травня в Україні шанують дорогих нам людей, тих, хто все зрозуміє, пробачить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити, незважаючи ні на що, – наших українських матерів...

читати далі »

Пономаренко Ангеліна - Конкурс підручників: Ad fonts

У статті вводиться до наукового обігу як українознавче джерело видання «Рецензії на шкільні підручники, які розглянуті в спеціяльних комісіях при Міністерстві освіти по 1 липня 1918 р. з додатком проспектів шкільних підручників ріжних видавництв» (1918). Дослідження здійснено в межах розробки науково-дослідної теми «Історія в українознавчому контенті навчально-методичних комплектів з української мови для загальноосвітніх навчальних закладів» і наукового проекту «Українська книга у фондах БАН». Зроблено аналіз сегменту, присвяченого конкурсу підручників з української мови.

Ключові слова: підручник, конкурс підручників, рецензія, видання, джерело.

Конкурс учебников: ad fontes

В статье вводится в научное использование как украинознавческий источник издание «Рецензії на шкільні підручники, які розглянуті в спеціяльних комісіях при Міністерстві освіти по 1 липня 1918 р. з додатком проспектів шкільних підручників ріжних видавництв» (1918). Исследование осуществлено в рамках разработки научно-исследовательской темы «История в украинознавческом контенте учебно-методических комплектов по украинскому языку для общеобразовательных учебных заведений» и научного проекта «Украинская книга в фондах БАН». Сделан анализ сегмента, посвященного конкурсу учебников по украинскому языку.

Ключевые слова: учебник, конкурс учебников, рецензия, издание, источник.

Textbooks contest: ad fontes

Publication «Reviews to the school textbooks which have been viewed in special committee in Ministry of education to July 1 1918 with adding of different publisher’s school textbooks prospects» (1918) is introduced to the scientific circulation as Ukrainian studies source. The research is made within the limits of scientific topic «History in Ukrainian studies content of educational-methodological series in Ukrainian language for general education institutions» and scientific project «Ukrainian book in the funds of LAS» investigation. Analysis of segment dedicated to the textbooks contest in Ukrainian language is made.

Key words: textbook, textbooks contest, review, publication, source.

читати далі »

Губський Сергій - Літопис душі і часу

Рецензія на книгу А.О.Мороза «По рідній землі з чистим серцем: історико-краєзнавча розвідка». – К.: ТОВ «Агентство Україна», 2011. – 117 с.

читати далі »

Супрун Наталія - Уроки українознавства в ліцеї

Відгук на книжку Головай І.А. «Уроки українознавства в ліцеї: методичний посібник. 9 клас». – К., 2011. – 84 с.

читати далі »

Пасемко Іван - Словацький україніст Юрій Бача відзначив 80-річний ювілей

Говорячи про ювілей визначного представника українців Словаччини Юрія Бачі, варто звернути увагу на надзвичайно складні умови української національної меншини в Словацькій Республіці на сучасному етапі розвитку...

читати далі »

Іванченко Оксана - Огляд Міжнародних конференцій та інших наукових заходів

3–4 квітня 2012 р. у м. Луганську відбулася ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Всесвітня історія та актуальні проблеми міжнародних відносин», присвячена пам’яті професора Г.Бондаревського (1920–2003 рр.)

читати далі »

Чирков Олег - «Науковий інструментарій українознавця» – важливий доробок ННДІУВІ в галузі теорії українознавства

У травні 2012 р. вийшов друком «Науковий інструментарій українознавця» [1]. Презентація видання відбулася 31 травня, у день відкриття «Днів науки – 2012», в Національному науково-дослідному інституті українознавства та всесвітньої історії.

читати далі »

Гоян Ярема - Освячені іменем Олеся Гончара

Є серед вікових і багатих традицій українців особливо дорога для кожної людини, як одвічний код роду, – святкувати уродини. Вшановувати цього дорогого дня у родині, в товариському, робочому колі, де трудом ума і душі будується рідна держава, величати всією нацією, яка віддає честь своїм світочам – синам і дочкам України.

читати далі »

Архів
Новини
Увага! Щоби дізнатися, які статті з'являться наступного тижня, натисни тут.
Опитування
Як Ви оцінюєте наш сайт?LiveInternet