головнановинипошукредакціяконтакти
пошук по сайту
Ідзьо Віктор - Враження від конгресу зарубіжних гостей.

Враження від конгресу зарубіжних гостей

Маргарет Кепінська-Якобсен, доктор філософії у політології, член Датсько-Хельсенського комітету з прав людини

Віктор Ідзьо, доктор історичних наук, професор, ректор Українського університету у Москві

Гості із Данії та Росії висловлюють свої враження від Конгресу «Українська мова вчора, сьогодні, завтра в Україні і світі». Зазначають важливість піднятого питання. Доктор філософії та політології Маргарет Кепінська-Якобсон ділиться досвідом підтримки датської мови та пропонує співробітництво у розвитку народних університетів. Доктор історичних наук Віктор Ідзьо висловлює сподівання, що український мовний ореол пошириться і на українську діаспору в Росії.

Ключові слова: права людини, модель підтримки мови, народні університети, програми з українознавства, мовні потреби, державний статус.

Гости из Дании и России говорят о своих впечатлениях от Конгресса «Украинский язык вчера, сегодня, завтра в Украине и в мире». Отмечают важность поднятого вопроса. Доктор философии и политологии Маргарет Кепинская-Якобсон делится опытом поддержки датского языка и предлагает сотрудничество в развитии народных университетов. Доктор исторических наук Виктор Идзе высказывает надежду, что украинский языковой ореол распространится и на украинскую диаспору в России.

Ключевые слова: права человека, модель поддержки языка, народные университеты, программы по украиноведению, языковые потребности, государственный статус.

читати далі »

Архів
Новини
Увага! Щоби дізнатися, які статті з'являться наступного тижня, натисни тут.
Опитування
Як Ви оцінюєте наш сайт?LiveInternet