головнановинипошукредакціяконтакти
пошук по сайту
Бондарук Леся - Революційна хрестоматія української літератури

Нещодавно у конференц-залі Міністерства освіти і наук України відбулася презентація «Хрестоматії української літератури для учнів 10 – 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів» (Київ: Міленіум, 2005, 1262 с.) за редакцією академіків Петра Кононенка (Україна) і Євгена Федоренка (США).

читати далі »

Жовта Ірина - Нова хрестоматія української літератури ХХ століття

У Міністерстві освіти і науки відбулася презентація «Хрестоматії української літератури для учнів 10 – 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів».

читати далі »

Крижанівська Валентина - ІV етап ІІІ Всеукраїнського конкурсу з українознавства

Всеукраїнський конкурс з українознавства вже втретє об’єднав навколо себе інтелектуально і творчо обдарованих дітей та молодь з усієї України.

читати далі »

Литвин Юлія - Книга Василя Нечепи «В рокотанні-риданні бандур»: славетний кобзар про кобзаря світової слави

Перефразовуючи слова Івана Франка, можна сказати, що скільки людина знає пісень, стільки разів вона людина. Відомий кобзар Василь Нечепа у цьому сенсі – надлюдина...

читати далі »

Крижанівська Валентина - Нема ріднішої землі

У листопаді 2005 р. ми звернулися до всіх учнів України з проханням поділитися своїми думками про їхнє життя в Україні, про рідне село (місто), сім’ю, про людей, що оточують, про навчання в школі, улюблені заняття після уроків, про все, що їх сьогодні хвилює. На нашу пропозицію відгукнулося понад сім тисяч дітей з усіх областей України. Найбільше творів надійшло з Донецької, Запорізької, Київської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Харківської, Чернівецької областей.

читати далі »

Чорній Валентина - Рецензія на науковий бібліографічний довідник з етнологічних та дотичних до них проблем українознавства «Україна – етнос»

Так склалася доля України, що й до сьогодні достатньо актуальними є слова Сергія Єфремова про те, що “давно вже й дуже прикро дається взнаки велика потреба в покажчику для української, мовляти б, самоосвіти. З кожним бо роком і множиться література з українознавства, і на книгарський ринок викидаються все нові та нові видання, в яких не завжди може ладу дійти звичайний читальник. Та й цього читальника, з другого боку, гурт усе шириться і прибуває людей, яким знайомість з Україною, з її минулим та сучасністю, з усякими формами, завданнями та проявами українського життя повинна бути морально обов’язковою, не кажучи вже про звичайнісіньку цікавість та чисто практичні потреби” [1, 71].

читати далі »

Істоміна Надія - Про студію вчителів-українознавців

Останні літні дні… Вже жовте листя кружляє над моїм рідним містом і падає під ноги…Я йду по алеї бульвару Тараса Шевченка, а думки ще і ще раз повертають мене в аудиторію Київського університету ім. Б.Грінченка, де щойно закінчилася традиційна серпнева студія вчителів українознавства м.Києва під назвою «Українознавство в контексті розвитку сучасної освіти».

читати далі »

Гоян Ярема - Шевченко для українців – як сонце, в світлі якого в усій величі і красі воскресає Україна

Книжка «Пророк» унікальна в українському книговиданні, національному мистецтві і шевченкознавстві...

читати далі »

Сазоненко Ганна - Збірка до 15-річчя українського гуманітарного ліцею Київського Національного Університету імені Тараса Шевченка

читати далі »

Андреєва Катерина - Шлях Перетвореного Світогляду

У статті розглядається сутність ідеї Перетвореного Світогляду (Пересвіту) – позбавлення залежності від рабства власного „Я”. Осмислюється структура організації з однойменною назвою „Пересвіт”.

Ключові слова: Старовойт Андрій Петрович, Пересвіт, Перетворений Світогляд, духовні цінності, Шлях Воїна, ідеологія.

Путь Измененного Мировоззрения

В статье рассматривается суть идеи Измененного Мировоззрения (Пересвита) – избавление от рабства собственного «Я». Осмысливается структура организации с одноименным названием «Пересвит».

Ключевые слова: Старовойт Андрей Петрович, Пересвит, Измененное Мировоззрение, духовные ценности, Путь Воина, идеология.

The Path of the Changed Ideology

In this article is examined the essence of the idea of Changed Ideology (of Peresvit) – the escape from dependence of own "I". Is being comprehended the structure of organization with the similar name "Peresvit".

Key words: Starovoyt Andriy Petrovich, Peresvit, Changed Ideology, spiritual values, Path of the Warrior, ideology.

читати далі »

Архів
Новини
Увага! Щоби дізнатися, які статті з'являться наступного тижня, натисни тут.
Опитування
Як Ви оцінюєте наш сайт?LiveInternet