головнановинипошукредакціяконтакти
     Рік: 2013   Число: #2(47)
пошук по сайту
Смольницька Ольга - Віра Вовк як представниця сучасного українського магічного реалізму

Сучасна література являє собою неоднозначне явище, яке мусить бути осмислене українознавством. Проте слід визначити загальні тенденції розвитку новітнього мистецтва, з’ясувати, на які традиції воно спирається, які перспективи має запозичення моделей з інших культур. В умовах запізнього наслідування українською літературою постмодернізму (давно не модного в зарубіжному мистецтві) втрачається національна специфіка. Проте є імена українських митців, які можуть бути прикладом живої класики. Зокрема, це Віра Вовк (Віра Лідія Катерина Селянська, португал. Wira Selanski), яка з 1949 р. мешкає в Ріо-де-Жанейро, але при цьому залишається свідомою українською письменницею.

читати далі »

Кононенко Петро - Вручення премій імені Олеся Гончара

У приміщенні Національної спілки письменників України відбулося вручення літературної і Міжнародної премій ім. Олеся Гончара. Справді всеукраїнське свято співпало із знаменною датою – 95-річчям від дня народження видатного письменника, громадського і культурного діяча Олеся Терентійовича Гончара. Залу заповнили представники різних поколінь України і зарубіжжя. Знаменною була присутність дружини Олеся Гончара – Валентини Данилівни Гончар – дбайливого збирача й інтерпретатора творчої спадщини письменника, автора оригінальної, психолого-гуманістичної й талановитої аналітикою та естетичною наповненістю й викінченістю книги-есе.

читати далі »

ННДІУВІ - Інтерв’ю з Петром Перебийносом

Поет Петро ПЕРЕБИЙНІС завітав до редакції журналу.

До вашої уваги пропонуємо розмову з ним Петра КОНОНЕНКА та Тетяни РЕНКЕ.

П.К.: – Як поет та співголова Міжнародного конкурсу Ви були і учасником урочистостей з нагоди 95-річчя Олеся Терентійовича Гончара. Це вже не перший конкурс і чим він унікальний? П.П.: – Це вже шістнадцятий конкурс: шістнадцять років існує, живе і діє ця премія. Вона унікальна, не схожа ні на які інші, це премія, по-перше, міжнародна. Заснували її німецькі меценати: письменниця Тетяна Куштевська і підприємець Дітер Кареннберг. Цікава передісторія: почалося все навіть не з Тетяни Куштевської, нашої землячки, а з самого Дітера Кареннберга. Він, виявляється, дуже любить «Прапороносці». Німець любить «Прапороносці»… Він полюбив їх, виявляється, за гуманістичні мотиви.

читати далі »

Архів
Новини
Увага! Щоби дізнатися, які статті з'являться наступного тижня, натисни тут.
Опитування
Як Ви оцінюєте наш сайт?



LiveInternet