головнановинипошукредакціяконтакти
     Рік: 2005   Число: #2(15)
пошук по сайту
Пісня Борислава Степанюка
Автор: Кононенко Петро
доктор філологічних наук, професор, академік Української академії наук, Академії наук Вищої школи України, Української Вільної Академії наук у США, Міжнародної Слов`янської академії, Української академії політичних наук, Президент Міжнародної асоціації "Україна і світове українство", директор ННДІУВІ.

Пісня Борислава Степанюка

За сприяння благодійного фонду «Рідна оселя» та товариства «Чернігівське земляцтво» видавництвом «Пульсари» видано книгу вибраних поезій Борислава Степанюка «В перебігу літ і доль».
Книга приваблює навіть назвою: в перебігу літ і доль.
Це насправді історія долі людини, що пройшла літами-дорогами кількох десятиліть і по всій Європі, пережила всі можливі випробування не лише себе як людини й громадянина, а й всієї рідної землі, героїчно-багатостраждального народу.
Ім’я Борислава Павловича Степанюка повносило увійшло в літературу ще 1948 р., коли появилася його збірка поезій «Назустріч веснам». Тоді було не просто прийнято, а обов’язково писати винятково оптимістично. І молодий Борислав Степанюк писав, бо бачив підстави для оптимізму, щирої радості за людей рідної Чернігівщини від повені закоханого серця. Але серце було сповнене не одноколірними почуттями: воно, серце мужнього солдата, несло в собі всю гаму воєнних лихоліть, замовчуваного офіціозом, однак гостро щемкого голоду 1947-го, біль зневажуваного не тільки у роки окупації, а й сталінського «благоденствія» народу.
Наступні збірки поезій, поем назавжди прихилили симпатії читачів до талановитого поета, а твори, що увійшли до книг «Поеми вогню і болю» (1999), «Обпалена всіма вітрами» (2000), засвідчили: республіканські премії імені П.Тичини та В.Сосюри були присуджені Бориславу Степанюку за справді гідні визнання сповіді його душі.
Ліризм і епіка, щемка щирість і непідкупна суворість суду зрілого майстра спонукали і, дякувати йому за щедру працю, дали можливість сподіватися нових художніх здобутків.
І ось – в «Перебігу біт і доль» – книга колоскової зрілості, що увінчує врожайне поле змагань за добро і красу, за високість помислів і жадань, за непідробну людяність, за щасливу долю рідної суверенної України.

В перебігу руїнної епохи,
Що обпалила долю і мою,
Не похитнувшись вірою нітрохи,
Як син, перед тобою постаю
…Який ти, роде-прароде, живущий,
Твій дім. Неопалима Купина… –

це правдиві слова поета, підкріплені і многотрудним його життям, і наснаженими любов’ю та ненавистю творами. Їм неможливо не вірити, тому й приходить багатонадійна й тривожна задума митця до сердець читачів, збагачує і підносить.

Піщинки бур, каміння потрясінь
Влягаються одвічно шар за шаром.
А Хронос – Час невинно мчить, мов кінь,
і сонцем косить, ніби оком карим, –
таке життя.

Від того сонячно-карою, гострокутною і гармонійною, є й поезія Борислава Степанюка.

Петро Кононенко

...


Звернутися до повного тексту статті  |  Звернутися до версії для друку
Оцінка змісту статті:
Ваша суспільна належність:
Архів
Новини
Увага! Щоби дізнатися, які статті з'являться наступного тижня, натисни тут.
Опитування
Як Ви оцінюєте наш сайт?LiveInternet