головнановинипошукредакціяконтакти
     Рік: 2010   Число: #3(36)
пошук по сайту
Ухвала конференції «Українська освіта за кордоном: підсумки і перспективи» (18–20 серпня 2010 р.)
Автор: ННДІУ
Національний науково-дослідний інститут українознавства

Ухвала конференції «Українська освіта за кордоном: підсумки і перспективи» (18–20 серпня 2010 р.)

Звернутися до Міністерства освіти і науки України з такими пропозиціями:
1. Підтримати науково-дослідний проект «Освітнє середовище закордонних українських навчальних закладів» Національного науково-дослідного інституту українознавства, Міжнародної української школи, Інституту інноваційних технологій та змісту освіти.
2. При прийнятті законодавчих документів щодо освіти закордонних українців враховувати аналітичні дані моніторингу освітніх потреб учасників навчально-виховного процесу закордонних українських навчальних закладів, організованого в межах проекту «Освітнє середовище закордонних українських навчальних закладів».
3. Ініціювати підготовку і прийняття нормативних документів щодо проведення підсумкового (семестрового й річного) контролю рівня навчальних досягнень учнів закордонних українських навчальних закладів за допомогою інформаційних технологій (в on-line та off-line режимах).
4. Сприяти створенню на базі Національного науково-дослідного інституту українознавства та Міжнародної української школи системи психолого-педагогічного консультування учасників навчально-виховного процесу ЗУНЗ.
5. Підтримати ініціативу Національного науково-дослідного інституту українознавства та Міжнародної української школи щодо здійснення підвищення кваліфікації педагогів закордонних українських навчальних закладів за допомогою дистанційної освіти; сприяти розробленню відповідних нормативних документів, які б регламентували порядок урахування результатів навчання на дистанційних курсах підвищення кваліфікації для педагогів ЗУНЗ під час атестації з метою підвищення кваліфікаційної категорії.
6. Спільно з керівниками ЗУНЗ кожної з країн мешкання українців розглянути можливість нормативного врегулювання зарахування результатів іспиту з української мови в ЗУНЗ (підтверджених сертифікатом про певний рівень володіння мовою) як іспиту з іноземної мови при вступі до вищих навчальних закладів країни мешкання.

Звернутися до Міністерства закордонних справ України з такими пропозиціями:
1. Розробити Положення про інформаційно-культурний центр при посольствах України, в якому було б передбачено форми і механізми співпраці із ЗУНЗ.
2. До затвердження Положення сприяти ЗУНЗ у використанні приміщень інформаційно-культурних центрів при посольствах для організації навчально-виховного процесу.
3. Передбачити відповідальних за юридичне консультування щодо організації діяльності ЗУНЗ в країнах перебування українців.

 

 

...


Звернутися до повного тексту статті  |  Звернутися до версії для друку

Скачати файл в форматі PDF
Оцінка змісту статті:
Ваша суспільна належність:
Архів
Новини
Увага! Щоби дізнатися, які статті з'являться наступного тижня, натисни тут.
Опитування
Як Ви оцінюєте наш сайт?LiveInternet