головнановинипошукредакціяконтакти
     Рік: 2005   Число: #2(15)
пошук по сайту
Україна нам богом дана батьківщина
Автор: Слободяник Василь
поет (Київ)

Україна нам богом дана батьківщина

Нещодавно у міжнародному центрі культури та мистецтв м.Києва відбувся авторський ювілейний концерт заслуженого діяча мистецтв України, композитора –  Михайла Катричка.
Він є подвижником композиторської та пісенної творчості української нації, де кожна пісня – то сповідь душі і серця. Його пісні вчать нас бути добрими, чесними, любити свій край, – бути гордими тим, що живемо на благодатній землі ім'я якій Україна, що особливо важливо для становлення дитячої та юнацької молоді, для якої він з любов'ю теж пише пісні.
Першою привітала Михайла Онисимовича чарівна ведуча авторського концерту, заслужена артистка України, Лариса Недін.
Схвильований ювіляр приймав численні щирі поздоровлення, квіти друзів, близьких, знайомих з різних куточків нашої України, земляків з Слобожанщини та Ірпінського регіону, де нині проживає.
Особливо зворушливо і радісно вітали ювіляра його піснями талановиті діти України – Ярослав Панченко з м. Ірпеня, учень 5-го класу Київської музичної школи ім. Лисенка, піснею "Дідусевий рояль".
Вокальна дитяча студія "Карасія", з м.Ужгород, вихованці Наталії Петій-Потапчук, Іра Нечаєва, піснею "Помічниця"; Володя Ворошилов, піснею "Дружньо зайчики танцюють"; Катруся Розумник, піснею "Пахну для матусі я" і Вікторія Вайда, піснею "Яблуневий цвіт".
Дитячий танцювальний колектив "Едельвейс" Ірпінського міського будинку культури.
Дитяча балетна студія "Просвіта" міжнародного центру культури і мистецтв м.Києва, юнацький квартет "Криниченька" вихованці музичної школи ім. Стефана Турчака, м.Києва.
Від українського Парнасу, який був представлений у залі заслуженими діячами мистецтв України, поетами М.Сингаївським, В.Крищенком, М.Луківим, на вірші яких лунали пісні, ювіляра тепло, від душі, я привітав його своїм віршем.
Лунає пісня українська, Слова ще не знайомого вірша. В ній поєдналися по вінця Поета й композитора душа.
Рядки у музиці зринають, Жива мелодика в вірші. Дуетом в пісні серце крають, Де. сповідь і симфонія душі.
Пісенна Божа благодать, В його словесній іпостасі. Святої трійці в ній печать  – Постати піснею у часі.
Витає в залі цій Пегас, Де всім маестро диригує. У непростий ринковий час Він глас Всевишнього той чує.
Король піснярської скрізь сцени, Йому УІУАТ, звучить "на біс", Кумир всіх муз і Мельпомени, Творити – ось життя девіз.
Сьогодні з ним вся Україна, Родина, друзі весь Парнас. І пісня рідна солов'їна, Михайла Катричка зоряний час.
Дружнім поздоровленням та дотепним гумором ювіляра вітав народний артист України А.Литвинов. У концерті брали участь народні артисти України: Ф.Мустафаєв, В.Шпортько, М.Коваль; заслужені артисти України: В. Романчишин, П.Мрежук, С.Торбенко, Н.Хоменко.
На жаль, так склалося, переважно з економічних причин, українські митці нині від'їжджають на гастролі на тривалий час, або навіть на роки в інші країни. Звичайно, що треба сучасне українське мистецтво показувати світові й популяризувати нашу пісню. Але не менше і наш український слухач потребує духовної підтримки через рідну пісню, що теж підтвердив авторський концерт М.Катричка. Митець, який у власному домі, як не парадоксально потребує не тільки політичної, але і звичайно, матеріальної підтримки.
Розширення інформаційного простору, більшого розуміння керівництвом України ролі та значення української пісні в житті народу, престижності України.
Пісенний бум, так званий нині шоу – бізнес, за яким стоїть не український капітал, з не завжди витриманою пісенною культурою, "з'їдає" не тільки нашу пісню, але і національну культуру, духовність.
Саме тому, насамперед ,композитор Михайло Катричко, для якого Україна – наша Батьківщина, попри всі негаразди несе українську пісню до наших співвітчизників, але не забуває про наших земляків І за кордоном, патріотично налаштованої української діаспори, яка нам здебільшого дає лише поради, за які ми їм вдячні. Як кажуть все велике і красиве краще бачиться на відстані. Але пісенні, духовні скарби, що на їхню думку, були вивезенні від нас ще у 1917 році, потребують для їх відродження та повернення не тільки словесної, але і матеріальної підтримки , саме тепер у перехідний період. Тут не "Захід" має нам піднести до рота ложку успіху культурно мистецького відродження. Україна має це зробити тільки своєю рукою, і повернути на...


Звернутися до повного тексту статті  |  Звернутися до версії для друку
Оцінка змісту статті:
Ваша суспільна належність:
Архів
Новини
Увага! Щоби дізнатися, які статті з'являться наступного тижня, натисни тут.
Опитування
Як Ви оцінюєте наш сайт?LiveInternet