головнановинипошукредакціяконтакти
     Рік: 2012   Число: #2(43)
пошук по сайту
Огляд Міжнародних конференцій та інших наукових заходів
Автор: Іванченко Оксана
кандидат історичних наук, науковий співробітник відділу всесвітньої історії ННДІУВІ
Огляд Міжнародних конференцій та інших наукових заходів

3–4 квітня 2012 р. у м. Луганську відбулася ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Всесвітня історія та актуальні проблеми міжнародних відносин», присвячена пам’яті професора Г.Бондаревського (1920–2003 рр.)
Конференція була організована за сприяння Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка», Науково-навчального центру із проблем світових інтеграційних процесів та міжнародних конфліктів імені Г.Л.Бондаревського, Дипломатичної академії України при МЗС України, Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Інституту сходознавства імені А.Кримського НАН України, Інституту сходознавства РАН. Головною метою конференції було ознайомити молодих науковців України та світу з основними напрямами наукової діяльності видатного науковця, одного з найвідоміших спеціалістів з ісламу, доктора історичних наук, професора, лауреата Міжнародної премії ім. Джавахарлала Неру, заслуженого діяча наук Російської Федерації, який народився в Україні – Г.Бондаревського, а також спрямувати зусилля сучасних науковців на вивчення всесвітньої історії й вирішення актуальних проблем міжнародних відносин.
У засіданнях конференції взяли участь близько 80 вчених з України, Російської Федерації, Молдови, Румунії. Національний науково-дослідний інститут українознавства та всесвітньої історії на конференції представляли кандидат історичних наук, науковий співробітник відділу всесвітньої історії О.Іванченко та старший лаборант відділу всесвітньої історії В.Гула.
На пленарному засіданні під час відкриття конференції з вітальним словом виступили професор, ректор Луганського національного університету ім. Т. Шевченка С.Савченко, кандидат історичних наук, завідувач кафедри лінгвістики та професійних іноземних мов Академії праці та соціальних відносин м. Москва Г.Бондаревська, кандидат історичних наук, перший проректор Дипломатичної академії МЗС України В.Ціватий, голова Луганської міської організації Української спілки ветеранів Афганістану С.Шонін, почесний консул Республіки Угорщина в Україні, президент Луганської регіональної торгово-промислової палати С.Кириченко. Крім того, учасники конференції переглянули документальний фільм «Золотий лотос професора Бондаревського» про життєвий та науковий шлях відомого фахівця з історії Сходу, вченого зі світовим ім’ям.
Робота секційних засідань конференції була організована за такими напрямами:
– історія стародавнього світу та середніх віків;
– історія Нового та Новітнього часу;
– історичні витоки сучасних проблем міжнародних відносин;
– актуальні проблеми міжнародних відносин;
– історіографія та джерелознавство всесвітньої історії.
Представниця від ННДІУВІ була учасником секції «Історія Нового та Новітнього часу», де виголосила доповідь на тему «Передумови та причини загострення хорвато-сербських відносин у період існування Королівства Сербів, Хорватів і Словенців (1918–1929 рр.)», у якій звернула увагу на те, що міжнаціональні відносини хорватів і сербів протягом століть не були однаковими і змінювалися внаслідок політичних, соціально-економічних, культурних чинників, а також низки історичних факторів. Такі зміни призводили до появи та подальшого утвердження суперечливих, протилежних наукових поглядів на історію хорвато-сербського буття. Тому актуальним нині є дослідження причин та передумов загострення хорвато-сербських відносин у період 1918–1929 рр. для відображення об’єктивної історичної картини співіснування двох народів. Також доповідачка зазначила, що історії міжетнічних хорвато-сербських відносин періоду існування Королівства Сербів, Хорватів і Словенців (КСХС) у Республіці Хорватія присвячена значна кількість наукових досліджень, що відрізняються різним тлумаченням зазначеної проблеми. Для більшості праць новітнього періоду притаманна націоналістична спрямованість, проте існують і монографії, автори яких намагаються викласти історичні події з об’єктивістських позицій. Останнім часом певні аспекти означеної теми досліджують російські науковці, але проблема ролі політичних організацій у загостренні міжетнічного протистояння висвітлена недостатньо повно. На жаль, в Укр...


Звернутися до повного тексту статті  |  Звернутися до версії для друку

Скачати файл в форматі PDF
Оцінка змісту статті:
Ваша суспільна належність:
Архів
Новини
Увага! Щоби дізнатися, які статті з'являться наступного тижня, натисни тут.
Опитування
Як Ви оцінюєте наш сайт?LiveInternet