головнановинипошукредакціяконтакти
пошук по сайту
Село моє – життя мого колиска!
Автор: Пасемко Іван
член Міжнародної науково-координаційної ради з проблем українознавства.
Село моє – життя мого колиска!

Святкового дня до знаних на Чернігівщині двохсотрічних Марківців Бобровицького району, де свого часу у відрядженні за завданням Київської археографічної комісії перебував Тарас Шевченко, прибули численні гості. Саме 7 жовтня традиційно ось уже декілька років поспіль проводять у Марківцях День села, де підбивають підсумки досягнень у народному господарстві, освіті та культурі, поліпшенні побутових умов для мешканців цього населеного пункту за прожитий рік, розповідають про успіхи окремих марківчан як у межах села, так і відзначають досягнення тих, що опинилися далеко поза його межами.
Такій блискучій організації, масовості з залученням не лише учнівської самодіяльності, але й сільських мистецьких ансамблів, співаків, танцюристів, місцевих поетів та гумористів велика сільська громада – хоча тут краще вжити дефініцію «сільська родина» – завдячувала сільському голові Тетяні Сугоняко.
«Село моє – життя мого колиска!» – така назва нашого сьогоднішнього свята села Марківців», – звернулася вона до всіх присутніх. Цей урочистий захід співпадає з відзначенням історичних дат: двохсотліття заснування Чернігівської губернії та 70-річчя утворення Чернігівської області, яку з любов’ю називають Поліським краєм.
Тетяна Миколаївна представляє гостей, що прибули до Марківців на свято: голова Бобровицької райдержадміністрації І.Захарченко, депутат Чернігівської облради, керівник Благодійного фонду М.Рудьковський, депутат Чернігівської облради, проректор Чернігівського педуніверситету М. Рудько, депутат Чернігівської облради О. Дмитренко, директор Національного науково-дослідного інституту українознавства та всесвітньої історії професор П.Кононенко, голова та заступник голови Бобровицького осередку Чернігівського земляцтва А.Пінчук та В.Заболотний, голова правліня ФГ «Ольга-Аллін» О. Бахмутова, методист РБК Н. Пилипчук, історик, краєзнавець В.Круглик, історик О.Пономарьов, начальник Райпроменерго М.Марійко, начальник РЕМ В.Подгорний, дільничний інспектор Б.Кочубей та багато інших.
Для всіх присутніх звучить музичне вітання: пісня «Голубе Полісся!» на слова і музику Івана Синиці, пісня марківчанина Олександра Данильченка у його ж виконанні, пісня «Рідня моя» на слова і музику Анатолія Матвійчука, пісня «Де шуміла ріка» (слова В. Гея, музика А. Пашкевича) у виконанні ансамблю «Марківчанка», пісня «Ти моя Україно» (слова О. Ткача, музика Назарія Яремчука) у виконанні Є. Кравченка тощо.
Слово надається сільському голові.
«Шановні односельці, гості, запрошені!
Від щирого серця хочу привітати усіх вас із сьогоднішнім святом – Днем села. А ще сьогодні святкують своє професійне свято працівники освіти, а в нас у селі є два освітніх заклади – дитячий садок «Казка» та загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів.
Тож побажаємо нашим освітянам, щоб їхня праця приносила їм радість і задоволення, щоб молодь наша виростала патріотами своєї Батьківщини, свого рідного краю, свого села, щоб наші юні громадяни були свідомими творцями нового життя передусім у наших Марківцях, а не вирушали в мандри у пошуках якогось чужого раю. Бо ж писав наш Великий Кобзар: «Нема на світі України, немає другого Дніпра…».
Усім добра, міцного здоров’я, злагоди і щастя, творчих сил, щоб успіхи й удачі були вашими постійними супутниками на життєвому шляху.   
Багато хороших справ вдалося реалізувати протягом 2012 року спільними зусиллями нашої родинної громади Марківців.
Кожна установа, яка розташована на підвідомчій території Марковецької сільської ради, по можливості намагалася покращити благоустрій села. Біля територій наших навчальних закладів – школи та дитячого садка – встановлено попереджувальні дорожні знаки, особливо необхідні для наших юних громадян. Не можу тут не відзначити і не висловити подяки, що їх допоміг придбати голова нашого земляцтва Андрій Михайлович Пінчук.
Дитячий садок «Казка» (завідуюча А.Гапоненко) у цьому році – справжній іменинник, адже педагогічний колектив цієї дошкільної установи достойно пройшов атестацію; разом з вихованцями поставили концертну програму на свято 8 Березня. Присутні на цьому материнському святі відзначали виняткову майстерність наймолодших марковецьких талантів, вокалістів і виконавців запальних українських танців. Особливо були представлені козацька та чумацька самодіяльна творчіст...


Звернутися до повного тексту статті  |  Звернутися до версії для друку

Скачати файл в форматі PDF
Оцінка змісту статті:
Ваша суспільна належність:
Архів
Новини
Увага! Щоби дізнатися, які статті з'являться наступного тижня, натисни тут.
Опитування
Як Ви оцінюєте наш сайт?LiveInternet