головнановинипошукредакціяконтакти
пошук по сайту
XVII Міжнародна науково-практична конференція
Автор: ННДІУВІ
Національний науково-дослідний інститут українознавства та всесвітньої історії
XVII Міжнародна науково-практична конференція

21–23 вересня 2012 р. у центрі Гуцульщини, на Верховинщині, відбулася знаменна подія: ХХ Гуцульський  фестиваль. У його рамках пройшла ХVII Міжнародна науково-практична конференція «Основні особливості соціально-економічного та культурно-духовного розвитку Гуцульського регіону в специфічних етнографічних, гірських ландшафтно-кліматичних умовах у період сучасних глобалізаційних процесів: стан, проблеми, перспективи». ННДІУВІ проводив ці заходи разом з райдержадміністрацією і райрадою, і ця координація була надзвичайно ефективною та перспективною.
Конференція як науковий захід пов’язана з культурою і виробляє певні наукові основи шляхів розвитку та втілення в практику соціально-економічних, культурно-духовних, державотворчих процесів, залучаючи до активної участі в них широкі кола інтелігенції та інших верств українського суспільства. Це, звичайно, в своїй сукупності сприяє поступу суспільно-культурного прогресу в тій чи іншій місцевості – місті, районі, регіоні – і позитивно впливає на суспільні процеси в державі. В роботі конференції взяли участь близько 300 учасників. Із розглянутих на конференції проблем з доповідями та науковими повідомленнями виступило понад 60 учасників.
Конференцію після вступного слова відкрив голова Верховинської районної ради, голова Асоціації органів місцевого самоврядування регіону Гуцульщини Ярослав Кікінчук. Вітаючи учасників конференції, він зосередив свою увагу на основних аспектах роботи виконавчої влади над соціально-економічним та культурно-духовним розвитком Верховинщини: здійснення обсягової програми з благоустрою краю, фінансової підтримки видавничої справи, зокрема, випуск таких важливих і цікавих видань, як збірник наукових праць «Верховинщина за 20 років незалежності України», «Гуцульський календар», а також святковий спецвипуск журналу «Гуцульщина».
Голова Всеукраїнського товариства «Гуцульщина» Дмитро Ватаманюк у своїй промові зосередив увагу учасників конференції на проблемах, які товариство вирішувало разом з органами влади Верховинського та інших районів Гуцульського регіону.
Він наголосив на активізації районних і міських відділень товариства «Гуцульщина», які вкладали свою працю в соціально-економічний та культурно-духовний розвиток на місцях, і назвав чимало прикладів з організації їхньої роботи. Зокрема, зусиллями Рахівської районної організації товариства «Гуцульщина» Закарпатської області (голова Іван Беркела) було споруджено і відкрито в центрі міста Рахова пам’ятник гуцулу, проводились фестивалі сатири й гумору, дні сіл та огляди гуцульської вишивки тощо. Ця громадська організація також брала активну участь у підготовці і проведенні свята 125-річчя встановлення знаку «Центр Європи», щорічних святах «Гуцульська бриндза» та ін.
Голова товариства «Гуцульщина» у Львові Василь Коржук вручив пам’ятні знаки «Заслужений гуцул» ряду ветеранів товариства «Гуцульщина», органів місцевого самоврядування та виконавчої влади Гуцульського регіону.
Пленарне засідання Міжнародної конференції продовжилось доповідями учених з проблем, винесених на її обговорення: доповідь «Роль державної мови і культури в системах виховання та освіти» виголосив директор ННДІУВІ МОНМС акад. Петро Кононенко, про «Специфічні проблеми організації праці в гірських умовах Гуцульського регіону та її результативності» доповів завідувач відділення «Філія Гуцульщина» ННДІУВІ Петро Шкрібляк.
Зацікавлено сприйняли учасники пленарного засідання конференції презентований проект «Санктуріум унікальних культур світу – Гуцульщина», виконаний Центром української культури в Естонії за підтримки Івано-Франківської обласної державної адміністрації. Презентував проект його керівник Анатолій Лютюк (Таллінн).
Глибинний розгляд життєво важливих проблем, включених у програму конференції, продовжувався на чотирьох її секціях.

Секція І
«Місце, роль і завдання органів місцевого самоврядування, виконавчої влади та громадськості в організації забезпечення соціально-економічного і культурно-духовного розвитку Гуцульщини
та здійснення реформ у специфічних етнографічних і гірських ландшафтно-кліматичних умовах»

 Засідання секції Міжнародної науково-практичної конференції «Основні особливості соціально-економічного та культурно-духовного розвитку Гуцульського регіону...


Звернутися до повного тексту статті  |  Звернутися до версії для друку

Скачати файл в форматі PDF
Оцінка змісту статті:
Ваша суспільна належність:
Архів
Новини
Увага! Щоби дізнатися, які статті з'являться наступного тижня, натисни тут.
Опитування
Як Ви оцінюєте наш сайт?LiveInternet