головнановинипошукредакціяконтакти
     Рік: 2013   Число: #2(47)
пошук по сайту
Не плямуйте душі суєтою
Автор: Науменко Лідія
науковий співробітник відділу наукових комунікацій ННДІУВІ

Щойно побачила світ збірка поезій «Мальований хрест»1. З благословення Високопреосвященнішого Павла, Митрополита Вишгородського і Чорнобильського, намісника Києво-Печерської лаври, як зазначено в книзі.
Її автор – ієромонах Пафнутій (у миру – Віталій Мусієнко) – народився 1970 р. на Буковині. Навчання в школі, на факультеті журналістики Київського університету імені Тараса Шевченка, служба у радянських Збройних Силах (1988–1989 рр.), продов­ження навчання в університеті, робота в газеті, на Національному телебаченні – це далеко не повний перелік основних фактів його біографії.
І раптом… з 1998 р. – послушник Китаївської пустині в Києві, там же згодом приймає чернечий постриг і сан священика. У 2008–2009 рр. служить у Введенському монастирі столиці, з 2010 р. перебуває в чині братії Києво-Печерської лаври.
Це перша поетична збірка ієромонаха Пафнутія, у якій представлено річний цикл найбільших православних свят, між якими автор додає свої особисті враження, спогади, думки, душевні переживання.
Презентація книги, яку провів доктор філологічних наук, професор Микола Тимошик, відбулася 12 травня 2013 р. на Чернігівщині, у його рідному селі Данина, з якого, за словами Миколи Степановича, «почалися всі його університети та професорства».
Зворушлива розповідь М. Тимошика про ав­тора та його пое­тичну збірку викликала не ли­ше неабияке зацікавлення у присутніх, а це трудівники села, сільська інтелігенція, зокрема вчителі, приїжджі (презентація, що символічно, відбулася напередодні поминальних днів), а й чимало запитань, спонукала до щирої і відвертої розмови.
На завершення презентації кожен бажаючий міг безкоштовно отримати книгу з автографом автора, який уклінно пропонує її читачеві, сподіваючись, що знайде в його особі не тільки об’єктивного критика, а й нового друга....


Звернутися до повного тексту статті  |  Звернутися до версії для друку
Оцінка змісту статті:
Ваша суспільна належність:
Архів
Новини
Увага! Щоби дізнатися, які статті з'являться наступного тижня, натисни тут.
Опитування
Як Ви оцінюєте наш сайт?LiveInternet